Derby w Szczytnie przyniosły zmianę na pozycji lidera w klasie A. Stało się to zwycięstwie Omulwi w derbowym pojedynku. Gwardia przewodziła w tabeli od trzeciej kolejki…

Zmiana lidera w klasie A
Aleksander Dobrzyński zdobył dla pasymian wyrównującą bramkę, ale końcówka należała zdecydowanie do zespołu Orląt/Fot. W. Nosowicz

KLASA OKRĘGOWA

28. kolejka

Błękitni Pasym – Orlęta Reszel 2:4 (0:1)

0:1 – (24.), 1:1 – Aleksander Dobrzyński (71.), 2:1 – Robert Zink (83.), 2:2 – (84.), 2:3 – (86.), 2:4 – (90.)
Błękitni: Brzozowski, Mikulak,  Brzeziński, Stańczak,  Stępień (72. Zink),  Kępka, Młotkowski (63. Król), Świercz, Tumanowicz (46. Czaplicki), Konopka, Dobrzyński.

Pasymianie przystąpili do meczu bez kilku ważnych zawodników, w tym Kulesika i  Sachajczuka. Początek nie przyniósł większych emocji – przez kilkanaście minut żadna z drużyn nie stworzyła groźniejszej sytuacji. Ku niezadowoleniu kibiców Błękitnych w 24. min do siatki trafili goście – stało się to po dobrze rozegranym  rzucie rożnym. W odpowiedzi bramkę wyrównującą próbowali zdobyć najpierw Dobrzyński, później Kępka, ale bramkarz Orląt zachował do przerwy czyste konto. Zmieniło się to w drugiej odsłonie. Wprawdzie w jej początkowej fazie lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, lecz później o swoich obowiązkach wobec kibiców przypomnieli pasymianie.