W noc z niedzieli na poniedziałek weszliśmy w nowy rok – w stylu, który sobie wybraliśmy. Kto chciał, uczestniczył w balach sylwestrowych, inni woleli spotkania w gronie rodziny, przyjaciół czy wyjazdy w góry.

Święta, święta i po...Jeszcze parę lat temu w ofercie naszych odpowiednio zlokalizowanych hotelików czy gospodarstw agroturystycznych znajdowały się sylwestrowe kuligi z pochodniami, ale pogoda na przełomie 2017 i 2018 roku umożliwiała jedynie kuligi piesze… Od parunastu lat w stolicy powiatu nie ma miejskiego powitania nowego roku. Oficjalna impreza sylwestrowa odbyła się np. w Rozogach, gdzie po raz kolejny przez parę godzin tańczono i śpiewano w miejscowym amfiteatrze. Trzeba dodać, że zorganizowane odgórnie bawienie się na powietrzu nie jest zbyt popularne nie tylko w naszym powiecie. „Kurek” odszukał jednak informacje o przeprowadzeniu podobnych imprez w niewielkich miejscowościach oddalonych od nas o parędziesiąt kilometrów: Rucianem-Nidzie czy mazowieckim Jednorożcu.

W Szczytnie tradycji stało się zadość i na placu Juranda wystrzeliły jedynie nieoficjalnie korki szampana – przed północą przybyła gromadka osób czujących potrzebę grupowego świętowania pod chmurką. Zarówno nad ratuszem, jak i w innych miejscach Szczytna czy powiatu rozbłysły fajerwerki, huczały różnorakie petardy i wyrzutnie. Trzeba zaznaczyć, że w sylwestrową noc – co najmniej w stolicy powiatu – pirotechnika bardziej działała na zmysł słuchu. Doznań wzrokowych było jakby mniej. Rozmaici duzi chłopcy (nieduzi pewnie także, choć to nielegalne) trenowali odpalanie środków pirotechnicznych już np. w Wigilię, co jest wbrew przepisom. „Kurek” postanowił się przyjrzeć bliżej nazwom popularnych w okresie sylwestrowym towarów, oferowanych w sklepach i na specjalnych stoiskach. „Super Bomba” , Mega Show”-

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.